מדוע אני צריך צוואה?


מדוע לכתוב צוואה

מאת: משה פרץ, עו"ד

 

לא בכל יום אדם חי צריך לחשוב על מה יקרה לרכושו לאחר שימות אך אין מה לעשות כי ע"פ חוק הירושה באם אין צוואה לאדם רכושו יחולק על פי מה שכתוב בחוק ומרבית האנשים מעדיפים להורות על החלוקה ע"פ רצונם ומצפונם.

בישראל 2017 אגב עקב ריבוי גירושים ונישואין ישנה התבוננות יתירה בכל הנושא של הצוואות כיוון שלדוגמא במידה ואדם התגרש והתחתן בשנית ע"פ חוק הירושה מחצית מרכושו יימסר לאשתו הנוכחית מה שהרבה אנשים אינם מעוניינים בכך מסיבות שונות ומבלי לערוך צוואה על ידי עורך דין בקי בתחום יצא האדם קירח מכאן ומכאן.

אין ספק שבמרוץ החיים אין רוב האנשים כלל חושבים על עריכת הצוואה וגם מבחינה מנטלית מתקשים האנשים לחשוב מה יקרה לאחר ה-120 אך אין הדבר אומר שמישהו יקשיב לקרוביהם לאחר מכן ולנסיבות המשתנות של החיים המורכבים מה ואיך לחלק את הרכוש באם לא תהיה קיימת צוואה כדין.

חשיבותו של עורך דין צוואות

לאחר שההחלטה לכתוב צוואה נפלה יש צורך הכרחי לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בעריכת צוואות כדין.


 הדבר חשוב ביותר על מנת שאחרי 120 יקימו את רצונו של הנפטר ושיהיה משהו שאכן יעמוד על כך שכל הצוואה תתמלא במלואה ועורך הדין  אכן ידאג לכך שרצונו של הנפטר יתמלא על הצד הטוב ביותר.

ואכן בשביל תפקיד זה שוכרים עורך דין צוואת על מנת שידאג שאכן הצוואה תהיה כתובה וקבילה בבית משפט ותוכל לעמוד בפני כל התנגדות של כל מאן דהוא.


 הדבר חשוב ביותר כיוון שלא אחת קמים כל מיני קרובי משפחה שלדעתם הצוואה לא הייתה הוגנת והם לא קיבלו את החלק שמגיע להם , ומתחילים לערער על הצוואה בעזרתם של משרד עורכי דין שונים.


 אחת הטענות הפופולאריות היא כי הצוואה לא הייתה חתומה כדין וכי המנוח לא היה צלול בזמן חתימת הצוואה כשחתם בנוכחות עורך דין ולכן הם מבקשים לערער עליה.


 על מנת לגרום לכך שרצונו של המנוח יתקיים ואנשים רעים לא יצליחו לערער על הצוואה, נמצא שם עורך דין המתמחה בצוואות – והוא דואג לערות את הצוואה כדין ולהימנע מראש מעימותים ומהתכתשויות מיותרות בבתי המשפט לעתיד לבוא

משרד עורכי הדין משה פרץ מתמחה בעריכת צוואת, הסכמי ממון, נדל"ן ופשיטות רגל